Net kar beklentilerin üzerinde: Şişe Cam SISE hisse yorumu ve teknik analizi

Vakıf Yatırım, yurt içi ve yurt dışı pazardaki toparlanma eğiliminin pozitif yansıdığı Şişe Cam hissesi için hedef fiyatını 6,97 TL'den 7,60 TL'ye yükseltti, tavsiyesini 'Al' olarak korudu.

Abone ol
Abone ol

Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: 

"Net kar beklentilerin üzerinde

Şişe Cam, 3Ç20 döneminde hem yurt içi hem de yurt dışı  pazarlardaki toparlanma eğiliminin desteğinde, beklentimizin ve piyasa  beklentisinin üzerinde, yıllık %101 artışla 866 mn TL net kar açıkladı.

Toparlanma eğiliminin devamıyla pozitif performansını sürdürmesini beklediğimiz Şişe Cam için 6,97 TL seviyesindeki hedef  fiyatımızı 7,60 TL seviyesine revize ediyor, kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri”, uzun vadeli “AL” önerilerimizi koruyoruz."

SISE TURKIYE SISE VE CAM FABRIKALARI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 6.91
Satış 6.92
Değişim 0%
Son Değer 6.92
En yüksek 7.06
En düşük 6.88
Haftalık Değişim 0.5813%
Aylık Değişim 1.7647%
Yıllık Değişim 35.1562%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar