O hissede açığa satış ve kredili işlem yasağı

Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. payında 1 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı önleyici tedbiri uygulanacak. Tedbirin uygulanacağı son tarih 29 Ağustos 2019 olarak belirtildi.

Abone ol
Abone ol

EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. payında 30/07/2019 tarihinden itibaren 1 ay süreyle  açığa satış ve kredili işlem yasağı önleyici tedbiri uygulanacak.

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi hükmü çerçevesinde, Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (EUHOL.E) payının piyasasındaki emir ve işlemlerde Yönerge'nin 6.  maddesinde belirtilen durumların ortaya çıkması nedeniyle EUHOL.E  payında 30/07/2019 tarihinden itibaren 1 ay süreyle açığa satış ve  kredili işlem yasağı önleyici tedbiri uygulanacaktır.Tedbirin uygulanacağı son tarih 29/08/2019'dur."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar