O hissede 'Al' tavsiyesi verdi

Ziraat Yatırım, Kordsa için hedef fiyatını 20,80 TL olarak belirlerken, 'AL' tavsiyesinde bulundu. Değerlendirmede, ‘Kordsa hisse senetleri bulduğumuz hedef piyasa değerine göre %48,0 oranında iskontolu işlem görmektedir’ ifadelerine yer verildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Ziraat Yatırım'ın konu ile  ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Lastik takviye malzemeleri, kompozit teknolojileri ve inşaat güçlendirme sektörlerinde global bir şirket olan Kordsa, dört kıtada ve beş farklı ülkede (Türkiye, ABD, Brezilya,Endonezya, Tayland) faaliyet göstermektedir. Kordsa, Dünya’da her 3 otomobil lastiğinden 1’ini, her 3 uçak lastiğinden 2’sini güçlendirmektedir.

Lastik takviye malzemesi geliştirme yetkinliklerini kompozit sektörüne aktaran Kordsa, 2018 yılında üç ve bu yıl da bir adet olmak üzere kompozit malzemeleri alanında faaliyet gösteren dört şirket satın almıştır.

Lastik takviye malzeme sektörünün yıllık ortalama %1,5 –%2,5 (Dolar bazında) büyüdüğü ortamda, kompozit teknolojilerinin önümüzdeki yıllarda yıllık olarak %8 oranında büyümesi beklenmektedir. Ayrıca, Şirket’in içinde bulunduğu Endüstriyel Tekstil sektörünün önümüzdeki on yıl için gözde sektör olacağı öngörülmektedir. Bu kapsamda, inorganik büyüme hedefleriyle birlikte Ar – Ge yatırımı ve bilgi birikimiyle de fark yaratan Kordsa’nın bu süreçte sektörden daha iyi bir büyüme ivmesi yakalabileceğini düşünüyoruz. Şirket’in satış gelirlerinin 2019 ilk yarı itibarıyla %80’ni USD, kalanı ise EUR bazlıdır. Giderler kısmında ise, girdilerin %82’si USD, kalan kısmı ise diğer yerel para birimlerinden (TL %6, IDR %7, BRL %4 Baht %1) oluşmaktadır. Kordsa, Dolar’ın diğer Gelişmekte Olan Ülke para birimlerine (TL, IDR, BRL, Baht) göre değer kazanmasından olumlu etkilenmektedir.

Düzenli kar payı ödeyen Şirket’in önümüzdeki yıllarda ödeyeceği kar payının artarak devam etmesini bekliyoruz. Küresel ekonomik görünüm, petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve lastik güçlendirme ile havacılık sektöründeki rekabet potansiyel risk unsurları olarak ön plana çıkmaktadır.

Kordsa’nın tahmini hedef piyasa değerini, İndirgenmiş Nakit Akımları ve Piyasa Çarpanları yöntemlerine göre ağırlıklandırarak (%70 İNA, %30 Piyasa Çarpanları) 4.047mn TL olarak hesaplamaktayız. Kordsa hisse senetleri bulduğumuz hedef piyasa değerine göre %48,0 oranında iskontolu işlem görmektedir. Bu nedenle, Kordsa için hedef hisse fiyatını 20,80TL olarak belirtiyor ve hisse için “AL” önerisinde bulunuyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar