O hissede 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesi

Ak Yatırım, beklentilere paralel finansal açıklayan Lokman Hekim hisse hedef fiyatını 27,4 TL'den 25,0 TL'ye düşürürken, 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini korudu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Ak Yatırım, Lokman Hekim hedef 27,4 TL'den 25,0 TL'ye düşürürken, 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini korudu.

Değerlendirmede şöyle denildi:

"Lokman Hekim 1Ç21'de 11 milyon TL net kar açıkladı (bizim net kar beklentimiz 11 milyon TL idi). Açıklanan net kar yıllık %230'luk büyümeye denk geliyor. 1Ç21'de şirket elde ettiği güçlü nakit akımı ile çeyrek bazda net borcunu %3,4 düşürerek 152 milyon TL'ye düşürdü.

FAVÖK marjı yüksek tarifeden faydalanan üniversite hastanesinin katkısıyla 1Ç21'de 22,7%'ya yükseldi (1Ç21'da %17,3 idi). 1Ç21'de Lokman Hekim'in cirosu yıllık %26 artışla 96 milyon TL'ye yükseldi. (bizim tahminimiz olan 95 milyon TL'ye paralel).

2021 yılında özellikle ilk yarıda geçen yılın düşük baz etkisi dikkate alındığında yıllık büyümelerin daha yüksek olmasını bekliyoruz. 2021 yılında 100 milyon TL FAVÖK ve 45 milyon TL net kar öngörüyoruz.

Bu da 5,6x FD/FAVÖK ve 9,0x F/K denk geliyor. Hızlı net kar büyümesi dikkate alındığında 2021 çarpanlarının hala cazip olduğunu düşünüyoruz. 1Ç21 sonuçlarının hisseyi bugün olumlu etkilemesini bekliyoruz.

Lokman Hekim ile ilgili tahminlerimizi değiştirmezken, iskonto oranında yukarı yönlü yaptığımız revizyon sonucu hisse için 12 aylık hedef fiyatımızı 25,0 TL'ye (önceki hisse başı 27,4 TL) düşürürken, "Endeksin Üzerinde" önerimizi koruyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar