O şirket borsadan çıkarıldı

Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar AŞ.; faaliyetlerini devam ettiremeyecek seviyede finansal durumunun bozulmuş olması başta olmak üzere bir dizi gerekçeye dayandırılarak borsa kotundan çıkarıldı.

Abone ol
Abone ol

Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar AŞ.'nin Borsa kotundan çıkarılmasına karar verildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamaya göre şirket üç gerekçeye dayandırılarak borsa kotundan çıkarıldı.

 

Bu gerekçelerden ilki şirketin finansal raporlarını yayımlamaması oldu. Finansal raporlarını yayımlamadığından işlem sırası 27 Nisan 2020 tarihinde geçici olarak işleme kapatılmış bulunan şirketin 27 Kasım 2020 tarihine kadar işlem sırasının kapalı kalmaya devam etmesine karar verilmişti.

İkinci gerekçe olarak şirketin faaliyetlerini devam ettiremeyecek seviyede finansal durumunun bozulmuş olması gösterildi. Buna bağlı olarak borsaya ödemekle yükümlü olduğu kotasyon ücretlerini ödememesi de kottan çıkarılma gerekçeleri arasında sayıldı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar