O şirketten 'Telegram'da manipülasyon' iddiası

Son bir aydır inişli çıkışlı sert hareketlerin görüldüğü Diriteks Diriliş Tekstil DIRIT hissesinde şirket, Dirit Hisse adlı Telegram grubunu manipülasyon yapmakla suçladı.

Abone ol
Abone ol

Konuyla ilgili şirketten yapılan açıklama şöyle;

'Şirketimiz hisseleri üzerindeki fiyat hareketleri, bazı sosyal medyada kişisel  hesaplarda aleni yalan yanlış yanıltıcı yapılan ifadelerle, dayanıksız söylemlerle algı manipülasyonu yaratarak menfaat oluşturma amacı gütmektedir. Dirit Hisse adlı Telegram grubu oluşturarak bu manipülasyonu organize ettikleri anlaşılmaktadır.

Şirketimiz hisseler üzerinde bu tür manipülasyon hareketlerini kesinlikle tasvip etmemektedir. Aleni yalanlarla algı çalışmaları, yatırımcılar tarafından şirkete görüntü atılarak sorgulanmaktadır. Şirketin hacizleri kalktı bankalarla anlaşmalar yapıldı gibi net yalan yanıltıcı açıklamalarla ve kasıtlı algı çalışmaları yapanlar, ilgili otoritelere yönlendirilecek ve bu kasıtlı bilgi kirliliği yapan hesaplarla ilgili soruşturma inceleme talep edilecektir.

Şirket düzenli bir şekilde gelişmeleri Kamu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılara duyuru yapmakta bunun dışında yanıltıcı bilgilere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Yatırımcılara ve kamuoyunun bilgisine duyurulur.'

DIRIT DIRITEKS DIRILIS TEKSTIL SANAYI VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 2.35
Satış 2.38
Değişim 0.14%
Son Değer 2.35
En yüksek 2.35
En düşük 2
Haftalık Değişim -4.0816%
Aylık Değişim 4.4444%
Yıllık Değişim 201.282%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar