OBASE ilk işlem gününde 'tavan' oldu

Teknoloji geliştirme ve yazılım şirketlerinden OBASE Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. (OBASE)’nin halka arz süreci tamamlandı. Borsa İstanbul Ana Pazar’da “OBASE.E” kodu ile işlem görmeye başlayan şirket hisseleri ilk işlem gününde tavan oldu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Türkiye’nin öncü teknoloji geliştirme ve yazılım şirketlerinden OBASE Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. (OBASE)’nin halka arz süreci tamamlandı. Talep toplama döneminde 300 binin üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği OBASE, 03 Ağustos 2022 tarihi itibariyle Borsa İstanbul Ana Pazar’da “OBASE.E” kodu ile işlem görmeye başladı.

Şirket hisseleri ilk işlem gününde tavan oldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan verilere göre OBASE’in halka arzına 305.665 yatırımcıdan satışa sunulan adedin 3,78 katına denk gelen 52.879.050 pay karşılığı toplam 555.230.025 TL tutarlı talep toplandı. Bu yatırımcılara 14.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilirken, OBASE’in halka açıklık oranı yüzde 30,77 oldu. Halka arz büyüklüğü ise 147.000.000 TL olarak gerçekleşti. Şirketin halka arz sürecine Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. ile Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderlik etti. Mevcut sonuçlara bakıldığında OBASE’in halka arzı, son bir yılın en yüksek katılımcı sayısına ulaşan halka arzı oldu.

KÜRESEL YAZILIM ŞİRKETİ OLMA HEDEFİNDE

Üç sene içerisinde toplam cirosundaki yüzde 15 olan ihracat payını yüzde 23’e çıkaran şirket, yurtdışında büyümesini sürdürerek küresel bir yazılım şirketi olmayı hedefliyor. Aynı üniversiteden mezun Kurucu Ortak ve CEO Bülent Dal, Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortak Banu Dal ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kurucu Ortak Haluk Alpay’ın 1995 yılında kurduğu şirket, 220’den fazla çalışanı ile 16 ülkede farklı sektörlere yazılım ve teknoloji çözümleri sunuyor. OBASE’in Türkiye’de iki, ABD’de iki olmak üzere toplam dört ayrı lokasyonda ofisleri bulunuyor.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Halka Arzlar
Yorumlar