Onur Yüksek Teknoloji halka arz sonuçları açıklandı

Onur Yüksek Teknoloji paylarının halka arzına ilişkin sonuçları açıkladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Onur Yüksek Teknoloji paylarının halka arz büyüklüğü 976 milyon 645 bin lira oldu.

Global Menkul Değerler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre halka arzda birim fiyat 49,50 lira olarak belirlenirken halka arz edilen 19 milyon 730 bin lira nominal değerli payların satışı gerçekleşti.

Herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmadığı belirtilen açıklamaya göre, kabul
edilen talep halka arz büyüklüğünün 1,15 katına denk geldi.

Halka arz edilen hisselerin yüzde 99,01’i yurt içi bireysel, yüzde 0,72’si yurt içi kurumsal, yüzde 0,24’ü yurt dışı bireysel, yüzde 0,04’ü yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı
Açıklamada, "Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. halka arzı kapsamında yurt içi gerçek ve tüzel kişi olarak 1.534.483 yatırımcı, 3.353 yabancı gerçek ve tüzel kişi yatırımcı, 50 yerli kurumsal yatırımcı ve 2 yabancı kurumsal yatırımcı olmak üzere toplam 1.537.888 yatırımcıya 19.730.000 TL nominal değerli paylar dağıtılmıştır" denildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar