Oyak Yatırım, BİST-100 hedefini 139.335 seviyesine yükseltti

Oyak Yatırım aylık strateji bültenini paylaştı. Raporda makro tahminler ışığında BİST-100 hedefini yüzde 19 yükselme potansiyeline işaret eden 139.335 seviyesine yükseltti.

Abone ol
Abone ol

Bültende BİST-100  hedefinin %19 yükselme potansiyeline işaret eden 139.335 seviyesine  yükseltildiği belirtilirken, "Gerek makro tahminlerimizdeki  revizyonlar gerekse modellerimizde kullandığımız risksiz getiri  oranını %15’den %13’e indirmemizin etkisiyle revize hisse  fiyatlarımızla oluşan 12 aylık endeks tahminimiz 139.335 olarak  güncellendi (önceki tahmin 120.200). Söz konusu rakam %19’luk yükselme  potansiyeline işaret etmektedir. 2020 için revize net kar daralma  beklentimiz %12’dir. Finansal sektör karlılığı için yıllık bazda %24  büyüme tahminimize karşılık finans dışı tarafta öngörülen %29’luk  daralma bunda etkendir." denildi.

Oyak Yatırım, revize tahminler ve konjonktür ışığında takibindeki hisselerden ARCLK, CCOLA, FROTO, SISE, ULKER, YATAS ve YKBNK için tavsiyelerini 'Endekse Paralel Getiri’den 'Endeks Üzeri Getiri’ye  yükseltirken, BIMAS, MGROS ve TATGD’yı ise Endekse Paralel Getiri’ye  indirdi.

Ayrıca, DOAS için önerisini 'Endekse Paralel Getiri’den 'Endeks Altında Getiri’ye çekti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar