Oyak Yatırım, ilk işlem gününe tavanla başladı

Halka arz sonrası Borsa İstanbul'da bugün ilk kez işlem gören Oyak Yatırım, ilk işlem gününe tavan yaparak başladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

2-4 Haziran tarihlerinde talep topladıktan sonra 18,65 halka arz fiyatıyla borsaya açılan Oyak Yatırım, ilk işlem gününde 'tavan' yaptı ve açılış seansında 20,50'ye tırmandı. 

OYAK Yatırım'ın halka arz büyüklüğü 525,9 milyon TL olarak açıklanmış ve şirketin halka arzına 50 bin 714 yurtiçi bireysel yatırımcı talep göstermişti. OYAK Yatırım’ın sermayesinin 88,3 milyon TL’den 94 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 5,7 milyon TL nominal değerli pay ve mevcut ortaklardan Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun sahip olduğu 22,5 milyon TL nominal değerli pay olmak üzere toplam 28,2 milyon TL nominal değerli pay halka arz edildi ve tamamı satıldı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar