Pay geri alım işlemlerinde değişiklik

SPK, halka açık şirketlerce pay geri alım işlemlerinde uygulamada karşılaştıkları zorluklar dikkate alınarak değişikliğe gitti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), halka açık şirketlerce pay geri alım işlemlerinde uygulamada karşılaştıkları zorluklar dikkate alınarak değişiklik yaptı.

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, Payları borsada işlem gören halka açık şirketlerce pay geri alım işlemlerinde uygulamada karşılaştıkları zorluklar dikkate alınarak, Kurulumuzun i-SPK 22.4 (11.11.2016 tarihli ve 31/1081 s.k.) sayılı İlke Kararının “Geri alım için verilen fiyat emri, emir sisteminde bekleyen mevcut en yüksek alış fiyat teklifinden daha yüksek olamaz.” şeklinde değiştirilmesine karar verilmiştir.

Kaynak: Foreks Haber Merkezi

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar