Pegasus için hedef fiyatını yükseltti

Halk Yatırım, havayolu sektöründe hızla büyüyen Pegasus için hedef fiyatını 42,70 TL'den 67,00 TL'ye yükseltti, tavsiyesini 'Al' olarak sürdürdü. Halk Yatırım, şirketin büyüme potansiyeline de dikkat çekti.

Abone ol
Abone ol

Halk Yatırım, Pegasus için hedef fiyatını 42,70 TL'den 67,00 TL'ye  yükseltti, tavsiyesini 'Al' olarak sürdürdü.

Halk Yatırım'ın ( http://www.halkyatirim.com.tr ) konu ile ilgili  raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Hedef fiyatımızı 67,00 TL’ye güncelliyoruz. Mevcut trafik verileri ve yukarı yönlü revize edilen şirket yönetiminin beklentileri  doğrultusunda tahminlerimizi ve modelimizi güncelledik. Güncellememiz  neticesinde, 12-aylık hedef fiyatımızı 42,70 TL’den 67,00TL’ye  yükseltiyor, %40’lık yükseliş potansiyeli doğrultusunda AL tavsiyemizi  sürdürüyoruz. İç hatlarda devam eden zayıf görünüm nedeniyle toplam  yolcu sayısı beklentimizi %1,3 aşağı yönlü revize etmemize rağmen  birim gelir tahminimizi yukarı yönlü güncellememiz neticesinde 2019  yılı toplam satış gelirleri ve FAVÖK tahminlerimizi sırasıyla %8,4 ve %21,3 yukarı yönlü revize ediyoruz.

Dış hatlardaki güçlü görünüm şirket marjlarını desteklemeye devam  ediyor. Şirketin iç hatlardan dış hatlara kaydırdığı kapasite  sonucunda dış hatlar yolcu gelirlerinin toplam gelirler içerisindeki  payının %52 seviyesine yükseleceğini öngörüyoruz (2018:%48). Diğer  yandan %70’i yurt dışı uçuşlardan elde edilen misafir başına birim yan  gelirlerin dış hatlardaki güçlü görünümün desteğiyle yıllık bazda %16  artışla şirket yönetimi beklentisi olan 13-14¬ aralığı ile uyumlu 13,7¬  seviyesine yükseleceğini öngörüyoruz. Böylece yan gelirlerin toplam  gelirler içerisindeki payının da %26,0’ya yükseleceğini tahmin  ediyoruz (2018:%24,3). Bu doğrultuda, 2018-2020 yılları arasında satış  gelirlerinin ve FAVÖK’ün sırasıyla %33,8 ve %39,9 YBBO ile  büyüyeceğini öngörüyoruz.

Hisse yıl başından bu yana %109,1, BIST100 endeksine  relatif ise %99,7 değer kazanmasına rağmen 2019 yılı tahminimize göre Pegasus 4,0x FD/FAVÖK çarpanı ile benzerlerine göre %38,1, 1 yıl ileri  tarihli 3-yıllık tarihi ortalaması olan 6,7x’e göre de %41,0 iskontolu  işlem görüyor. Pegasus değerleme modelimizde 12 aylık hedef piyasa  değerine ulaşırken Hedef FD/FAVKÖK çarpanı yöntemini kullanıyor, 2019  ve 2020 yılları için sırasıyla %60 ve %40 ağırlık veriyoruz.

Modelimizde PGSUS için 12 aylık hedef fiyat 67,00 TL seviyesinde olup, %40 yükseliş potansiyeline işaret ediyor. Riskler. Jeopolitik risklerde beklenmedik bir artış,  beklentilerimizin altında gerçekleşecek yolcu doluluk oranları, yolcu büyümesi, bilet fiyatları, tahminlerimizin altında gerçekleşecek. EURUSD kuru, Türk Lirasının değer kazanması, beklentilerimizin üzerinde gerçekleşecek petrol fiyatları modelimizde aşağı yönlü başlıca risk unsurları olarak yer alıyor."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar