Petkim çalışanlarına 'FETÖ' gözaltısı

FETÖ/PDY örgütünün deşifresine yönelik olarak yürütülen soruşturmalar  kapsamında, halen 14’ü aktif görevde, 8’i eski PETKİM Petrokimya A.Ş.’nin çalışanı olan ikisi kadın 20’si erkek toplam 22 şüpheli  yakalanarak gözaltına alındı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

14’ü Aktif görevde, 8’i eski PETKİM çalışanı 22 FETÖ şüphelisi gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan bilgiye göre, FETÖ/PDY  örgütünün deşifresine yönelik olarak yürütülen soruşturmalar  kapsamında, haklarında örgütle irtibatlarını gösterecek nitelikte  beyan, bylock kaydı, Bankasya artan hesap kaydı, KHK ile kapatılan  dernek üyeliği ve iş yeri SGK kaydı bulunun PETKİM Petrokimya A.Ş. ve
Star Rafineri çalışanlarına yönelik operasyon düzenlendi.

Mühendis,  teknisyen, tekniker, satış elemanı, şoför vb. görevleri icra eden,  halen 14’ü aktif görevde, 8’i eski PETKİM çalışanı olan ikisi bayan 20’si erkek 22 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Kaynak: İHA

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Şirket Haberleri
Yorumlar