Petkim hissesinde tarihi rekor

Petkim hisseleri, petrol fiyatlarında yaşanan ralliyle beraber tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Oyak Securities Araştırma Direktörü Umut Öztürk yükselişle ilgili, “Şirketle ilgili başka bir haber akışı olmadığı düşünüldüğünde, petrol fiyatlarındaki yükselişten başka bir sebep göremiyorum.” dedi.

Abone ol
Abone ol

Türk petrokimya üreticisi Petkim, 1995 yılında Borsada ilk işlem gördüğü günden beri en yüksek fiyatı gördü. Yükselen petrol fiyatlarının şirket hisselerinin yükselmesinde destekleyici olduğu düşünülüyor.

Şirketin hisseleri, TSİ 16:31’de yüzde 9,4 yükselişle 5,60 TL civarına ulaşırken bugün yüzde 1,5 aşağıda olan BIST 100 ’de en büyük yükselişi kaydetti.

Oyak Securities Araştırma Direktörü Umut Öztürk yükselişle ilgili, “Şirketle ilgili başka bir haber akışı olmadığı düşünüldüğünde, petrol fiyatlarındaki yükselişten başka bir sebep göremiyorum.” dedi.

Kaynak: Bloomberght

PETKM PETKIM PETROKIMYA HOLDING A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 5.38
Satış 5.39
Değişim 0.12%
Son Değer 5.38
En yüksek 5.42
En düşük 5.25
Haftalık Değişim 2.2813%
Aylık Değişim 2.2813%
Yıllık Değişim 8.0321%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar