Qua Granite'in halka arzına yoğun ilgi

İnfo Yatırım aracılığında, 2018'den bu yana borsaya açılan şirketlerin en büyüğü olan Qua Granite'in Borsa'da Satış yöntemiyle gerçekleştirilen halka arzında, talep gösteren yatırımcı sayısı açısından tüm zamanların rekoru kırıldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Borsa İstanbul'a (BİST) son 3 yılda halka arz edilen şirketlerin en büyüğü olarak adım atacak olan, Türkiye'nin en büyük teknik granit üreticilerinden Qua Granite'in 5-6 Nisan'da gerçekleşen halka arzına bugüne kadarki en yüksek yatırımcı katılımı gerçekleşti.

Halka arz büyüklüğü 395 milyon TL olan halka arzda, satılan toplam 24 milyon adet payın 15 milyon adeti sermaye artırımı yoluyla, 9 milyon adeti de ortak satışı şeklinde gerçekleşti.

Halka arz sonrasında şirketin halka açıklık oranı yüzde 20 olurken, Borsa onayını takiben Qua Granite payları QUAGR koduyla BİST Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Halka arz fiyatının 16.46 TL olduğu halka arza, 139.132.288 adet karşılığı 2.3 milyar TL'lik talep geldi.
Böylelikle Borsa'da Satış yöntemiyle yapılan halka arzlar içerisindeki en yüksek talep tutarına ulaşıldı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar