Rekabet Kurulu'ndan Şişe Cam'a iyi haber

Rekabet Kurulu, Trakya Cam için idari para cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verdi

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Trakya Cam Sanayi A.Ş. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı.

Rekabet Kurulundan yapılan açıklamaya göre, Trakya Cam Sanayi A.Ş.'nin (Yeni unvanı: Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.) düzcam ürünlerinde  haksız fiyat artışlarında bulunduğu ve 4054 sayılı Kanun’u ihlal  ettiği iddiası üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

26.08.2021 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nin, düzcam pazarlarında hâkim  durumda bulunduğuna bununla beraber, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları  A.Ş.’nin incelenen dönemde düzcam pazarında aşırı fiyatlama yoluyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesi hükmünü  ihlal etmediğine ve dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı  geçen teşebbüse idari para cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verildi.

Kaynak: Foreks Haber Merkezi

SISE TURKIYE SISE VE CAM FABRIKALARI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 8.23
Satış 8.24
Değişim 0.06%
Son Değer 8.24
En yüksek 8.25
En düşük 8.09
Haftalık Değişim -1.0804%
Aylık Değişim -7.4157%
Yıllık Değişim 15.0837%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar