Sabancı Holding SAHOL hisse yorumu ve teknik analizi

Vakıf Yatırım, Sabancı Holding için 11,20 TL hedef fiyatını ve 'AL' tavsiyesini korudu. Analizde 'Net aktif değerine göre %52,3 iskontolu işlem gören Sabancı Holding için 11,2 TL olan hedef fiyatımızı ve kısa vadeli “Endeks Paralel Getiri”, uzun vadeli “AL” önerimizi koruyoruz' denildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"(=) Sabancı Holding (SAHOL): Holding’in 2020 yılı üçüncü çeyrek ana ortaklık net karı beklentimizin (+%50,0) ve piyasa tahminlerinin (+%40,0) üzerinde, yıllık %69,0 artış ile 1,61 mlr TL oldu.

Temel olarak 3Ç’de enerji ve perakende segmentinde beklentimizin üzerinde gerçekleşen karlılık, holding için net kar tahminimizde yukarı yönlü sapmaya neden oldu.

Sabancı Holding’in 3Ç20’de faaliyet gösterdiği enerji segmentinde net kar yıllık %75,6 yükselirken, çimento segmentinde ise net kar %170,8 oranında artış gösterdi. Ayrıca 3Ç’de
Holding’in kombine gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre %10,6 artarak 27,0 mlr TL’ye ulaştı. Kombinegelirler içerisinde en yüksek paya (%39,9) sahip olan finans segmentinde gelirler yıllık %3,9 gerilerken, enerji segmentinde aynı dönemde %20,8 artış görüldü.

Sabancı Holding’in 3Ç’de toplam kombine FAVÖK’ü ise yıllık %32,2 yükseldi. Yorum: Holding’in iştiraklerinin önemli bir kısmının halka açık olması ve bu şirketlerin finansal sonuçlarını daha önceden açıklaması nedeniyle, holdingin beklentilerin üzerinde gelen net karının, hisse performansı üzerindeki etkisinin sınırlı kalacağını düşünüyoruz.

Bugün Holding 18:15’te finansal sonuçlara ilişkin analist toplantısı gerçekleştirecek. Net aktif değerine göre %52,3 iskontolu işlem gören Sabancı Holding için 11,2 TL olan hedef fiyatımızı ve kısa vadeli “Endeks Paralel Getiri”, uzun vadeli “AL” önerimizi koruyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar