Selva Gıda halka arz için düğmeye bastı

İttifak Holding, bağlı ortaklığı olan Selva Gıda'nın halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul'a başvurdu. Piyasalarda uzun zamandır Selva Gıda'nın halka arzı bekleniyordu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

İttifak Holding, bağlı ortaklığı Selva Gıda'nın halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul'a başvurdu.
 

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Bağlı Ortaklığımız Selva Gıda Sanayi A.Ş.' nin halka arzı için gerekli başvuru evrakları 08.04.2021 tarihinde ( Bugün ) Sermaye Piyasası Kurulu'na ve Borsa İstanbul Anonim Şirketi' ne teslim edilmiştir. Selva Gıda 1988 yılında un üretimi ile faaliyetlerine başlamış, ilerleyen yıllarda irmik ve makarna üretimine de başlayarak günümüzde 5 kıtada 90' ı aşkın ülkeye ihracat yapar hale gelmiştir. 34.561 metrekare alan üzerinde 16.382 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde üretim faaliyetlerini yürüten Selva Gıda Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından verilen "Üstün Lezzet Ödülü" nün üst üste 7 kez sahibi olduğu için Türkiye' de ve dünyada "Diamond Ödülü" nü almaya hak kazanan ilk makarna markası olmuştur. "

Selva Gıda, Ahlatçı Yatırım Menkul Değerler ile 26 Mart'ta halka arz aracılık sözleşmesi imzalamıştı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar