Sinpaş, iştiraki için SPK'ya başvurdu

Sinpaş GYO, bağlı ortaklığı Kızılbük GYO paylarının halka arzı için SPK'ya başvurdu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sinpaş GYO, bağlı ortaklığı Kızılbük GYO paylarının halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başvurusu yaptı.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 240 milyon TL tutarındaki sermayesini temsil eden 240 milyon adet paydan, toplam sermayesinin yüzde 25'ine karşılık gelen 60 milyon adet payın halka arz edilmesine ilişkin SPK'ya başvurunun yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, ilave olarak sermayesinin yüzde 5'ine karşılık gelen 12 milyon adet pay için ek satış imkanı tanınmak suretiyle bu payların da halka arza konu edilebilmesine karar verildiği bildirildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar