Solana'dan rekor üstüne rekor

Kripto para piyasası salı günü yaşanan büyük çöküşün yaralarını sarmaya çalışıyor. Genel itibarıyla toparlanmaların görüldüğü piyasada yüksek hacimli kripto paralar önceki kapanış seviyelerine göre yükseliş kaydediyor. Öte yandan bugün gösterdiği performansla rekora ulaşan Solana, Ripple’ı tahtından ederek en yüksek hacimli 6’ncı kripto para birimi olmayı başardı. İşte piyasada merak edilen gelişmeler...

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

7 Eylül Salı günü Orta Amerika ülkesi El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesiyle 52 bin 900 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin ardından gelen yoğun satışın etkisiyle piyasayı altüst etti. 42 bin 800 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin yüzde 20 değer kaybederken, fiyatlardaki sert düşüş altcoinleri de derinden etkiledi. Bu gelişmelerle birlikte ‘altcoinlerin kralı’ Ethereum, 3 bin 750 dolar seviyelerinden 3 bin dolara kadar geri çekilerek yüzde 20 kayıp verirken, en yüksek hacimli kripto paralarda büyük düşüşler gözlendi. 

Büyük çöküşün yaşandığı günün akşamı kripto para piyasası tamamen kırmızıya bürünürken satış furyasında fitili ateşleyen Bitcoin madencileri oldu. Son dönemlerde defalarca 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan ancak burada kalıcılığını koruyamayan lider kripto parada madenciler yaşanan sıkışıklığı fırsat bilerek kar satışına geçtiler.

Fiyatların sert düşmesiyle birlikte yatırımcılar uzun pozisyonlarını kapatıp panik satışına geçtiler. Bu sebepten ötürü fiyatlar dip seviye olan 42 bin dolara kadar geri çekildi.

Yaşanan geri çekilme sonrası ise düşüşü fırsata çeviren balinalar Bitcoin’de alıma geçtiler. 42 bin dolardan Bitcoin toplayan balinalar fiyatların 46 bin dolar seviyesine kadar yükselerek toparlanma kaydetmesinde etkili oldular.

Kategoriler Finansal Teknoloji
Yorumlar