SPK, 4 fonun tasfiye edilmesi işlemine izin verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 4 fonun tasfiye edilmesi işlemine izin verdiğini açıkladı. Sermaye Piyasası Kurulu, bir yatırım fonu ile bir emeklilik yatırım fonunun dönüşüm işlemine izin verdi.

Abone ol
Abone ol

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), 4 fonun tasfiye edilmesi işlemine izin verdi. SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, tasfiye edilecek fonlar şu şekilde:

- Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçlarına Yatırım Yapan %110 Anapara Koruma Amaçlı Otuzikinci Fon
- Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçlarına Yatırım Yapan %110 Anapara Koruma Amaçlı Otuzüçüncü Fon
- İş Portföy Esen Serbest Özel Fon
- İş Portföy Emsa Serbest Özel Fon

Bir yatırım fonu ve bir emeklilik yatırım fonunun dönüşümüne onay

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), bir yatırım fonu ile bir emeklilik yatırım fonunun dönüşüm işlemine izin verdi.

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Atlas Portföy Değişken Emeklilik Yatırım Fonu'nun Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Atlas Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu'na ve Garanti Portföy Onuncu Serbest Özel Fon'unun Garanti Portföy Birinci Para Piyasası Özel Fonu'na dönüşümüne izin verildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar