SPK, Garanti BBVA'nın tahvil ihraç başvurusunu onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu Garanti BBVA'nın iki farklı tahvil ihraç başvurusuna onay verdi. Kurul Garanti Finansal Kiralama AŞ ve Arçelik'in tahvil ihraç taleplerini de uygun gördü

Abone ol
Abone ol

Sermaye Piyasası Kurulu, Garanti BBVA’nın halka arz yöntemiyle veya nitelikli yatırımcıya tahsisli olarak 30 milyon TL’ye kadar tahvil, finansman bonosu veya yapılandırılmış borçlanma araçları ihraç etme başvurusunu onayladı.

24 Aralık'ta yayımlanan bültene göre SPK, Garanti BBVA’nın nitelikli yatırımcıya yönelik olarak 7 milyar TL’ye kadar sermaye benzeri borçlanma aracı ihraç başvurusunu da kabul etti.

SPK, Garanti Finansal Kiralama A.Ş.’nin 2,5 milyar TL’ye kadar, Arçelik’in de 1,5 milyar TL’ye kadar nitelikli yatırımcıya tahvil/finansman bonosu ihraç taleplerini onayladı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Şirket Haberleri Borsa
Yorumlar