SPK haftalık bülteninde hangi kararlar alındı?

SPK haftalık bültenine göre, Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret AŞ'nin 300 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı başvurusu, Atılım Faktoring'in 50 milyon lira, Deniz Finansal Kiralama'nın 1 milyar 518 milyon 18 bin lira, Garanti Finansal Kiralama'nın 2,5 milyar lira, VakıfBank'ın 1 milyar avro tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusu onaylandı.

Abone ol
Abone ol

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), VakıfBank'ın 1 milyar avro tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.  

SPK haftalık bültenine göre, Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret AŞ'nin 300 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı başvurusu, Atılım Faktoring'in 50 milyon lira, Deniz Finansal Kiralama'nın 1 milyar 518 milyon 18 bin lira, Garanti Finansal Kiralama'nın 2,5 milyar lira, VakıfBank'ın 1 milyar avro tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusu onaylandı. 

SPK, kuruldan izin alınmaksızın sermaye piyasası faaliyetinde bulunulması nedeniyle 1 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Marka Yatırım Holding'e 30 bin 961 lira idari para cezası uygulanmasını kararlaştıran SPK, şirket hakkında yapılan inceleme sonucunda 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulması kararı aldı. 

Kurul, Ericom Telekomünikasyon ve Enerji Teknolojilerinde gerçekleştirilen işlemlerle ilgili olarak 1 kişi hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını ve söz konusu kişi hakkında borsalarda 2 yıl geçici işlem yapma yasağı getirilmesini kararlaştırdı. 

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar