SPK, Kalekim ve Penta halka arz başvurularını onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kalekim ve Penta Teknoloji'nin halka arz başvurularının onaylandığını açıkladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) iki yeni halka arz başvurusunu daha onayladı.

SPK haftalık bülteninde yapılan açıklamada Kalekim ve Penta Teknoloji'nin halka arz başvurularının onaylandığı belirtildi.

Kalekim halka arzında H. İbrahim Bodur Holding'in 15 milyon TL nominal bedelli 1,5 milyar adet B grubu hisse halka arz edilecek. Fazla talep gelmesi halinde 4,5 milyon TL nominal bedelli 450 milyon adetlik A grubu hissenin de ek satışının gerçekleşebileceği belirtildi. Halka arzda 1 TL nominal değerli pay 13,75-14,75 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

Penta Teknoloji'de ise Gözde Girişim'e ait 5.401.901 TL, Sinan Güçlü'ye ait 245.874 TL, Mustafa Ergün'e ait 243.659 TL, Bülent Koray Aksoy'a ait 243.659 TL ve Mürsel Özçelik'e ait 243.659 TL nominal değerli toplam 6.378.752 adet pay halka arz edilecek. Fazla talep gelmesi halinde 2.756.809 adet payın ek satışı gerçekleştirilebilecek. 1 TL nominal değerli paylar 32 TL ve 38 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar