SPK, Parsan işlemleriyle ilgili 6 kişiye idari para cezası verdi

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Parsan Makine Parçaları Sanayii A.Ş.  (PARSN) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda 6 kişiye idari para cezası verdi.

Abone ol
Abone ol

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, PARSN pay piyasasının arz ve talebi ile fiyatı hakkında yanıltıcı izlenim uyandırılması nedeniyle VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (c), (ç) ve (f) bentleri uyarınca Özgür Gümüş'e 30 bin 961 TL, Mahper Korkmaz'a 30 bin 961 TL, Ahmet Topal'a 482 bin 628,14 TL, Nursen Özkaya'ya 40 bin 478,87 TL, Oylum Özkaya Korkmaz'a 131 bin 327,44 TL ve Tufan Berk Aras'a 94 bin 77,52 TL idari para cezası verildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar