SPK'dan 6 hisseye brüt takas

FLAP.E, GEREL.E, GLBMD.E, ISGSY.E, KAPLM.E ve TMSN.E paylarında SPK kararı uyarınca devreye alınan Volatilite  Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 25 Ağustos seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak.

Abone ol
Abone ol

BİST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite  Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında FLAP.E, GEREL.E, GLBMD.E,  ISGSY.E, KAPLM.E ve TMSN.E paylarında 11/08/2020 tarihli işlemlerden  (seans başından) 25/08/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir.

SPK'nın 30/06/2020 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay  Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-30 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar