SPK'dan İhlas Gayrimenkul'e onay

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), İhlas Gayrimenkul tarafından İhlas  İnşaat Holding A.Ş.’nin tüm aktif ve pasifiyle birlikte bir bütün halinde devralınması suretiyle birleşme işlemine ilişkin duyuru metnine onay verdi.

Abone ol
Abone ol

SPK haftalık bülteninde konu ile ilgili şu bilgiler yer aldı:

"a) İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret A.Ş. (İhlas Gayrimenkul) tarafından İhlas İnşaat Holding A.Ş.’nin tüm aktif ve pasifiyle birlikte bir bütün halinde devralınması suretiyle birleşme işlemine ilişkin duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına,

b) İhlas Gayrimenkul’ün kayıtlı sermaye tavan ve süre artırımına ilişkin “Sermaye ve Paylar” başlıklı 6 ncı maddesine dair tadil metnine uygun görüş verilmesine,

c) İhlas Gayrimenkul’ün ortaklarına 1,153 TL fiyattan ayrılma hakkının tanınmasına,

d) Birleşme sonrası hakim ortak konumuna gelecek İhlas Holding  A.Ş.’ye doğacak olan pay alım teklifi yükümlülüğüne II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği’nin 18 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi uyarınca muafiyet verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar