SPK'dan 'olağanüstü hareketlere' bir önlem daha

Viking Kağıt (VKING.E) payları 27 Ocak seans sonuna kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek. Hisse yeni yılın ilk gününde 1,88 liradan işlem görürken geçtiğimiz Cuma gününe yüzde 100 yakın bir kazanç sağlayarak 3,68 liradan kapadı.

Abone ol
Abone ol

VKING.E payları 27 Ocak seans sonuna kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite  Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, VKING.E payları 13/01/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/01/2020 tarihli işlemlere  (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir."

VBTS kapsamında VKING.E paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas uygulaması ise tek fiyat işlem yöntemi ile birlikte 27/01/2020 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar