SPK’dan SAMAT.E hissesinde ‘brüt takas’ tedbiri

SAMAT.E paylarında Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite  Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 27 Ocak seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak.

Abone ol
Abone ol

SAMAT.E paylarında 27 Ocak seans sonuna kadar brüt takas  uygulanacak.

 BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

‘Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite  Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, SAMAT.E paylarında 13/01/2020  tarihli işlemlerden (seans başından) 27/01/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

VBTS kapsamında SAMAT.E paylarında uygulanmakta olan açığa satış  ve kredili işlem yasağı brüt takas uygulaması ile birlikte 27/01/2020  tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir.

SAMAT HİSSESİNDE SON DURUM

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler  pazar değişimi ve diğer  nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından  ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa  yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir  nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa  yapıcılık faaliyeti yapılmaz. "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar