SPK’dan, Turkcell'e onay çıktı

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Turkcell'in esas sözleşmesindeki değişikliklere onay verdi. Türkiye Varlık Fonu (TVF), geçtiğimiz Haziran ayında Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin yüzde 26,2 oranında hissedarı olmuştu.

Abone ol
Abone ol

SPK haftalık bülteninde yer alan kararda şu bilgiler verildi:

"Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin (Şirket) esas sözleşmesinin 3, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 19, 21, 22 ve 25 inci  maddelerinin değiştirilmesine, esas sözleşmeden 8, 14 ve 18 inci  maddelerin çıkarılmasına ve esas sözleşmesine 26 ncı maddenin  eklenmesine ilişkin tadil metnine uygun görüş verilmesi talebinin  değerlendirilmesi sonucunda  Şirket’in 3, 6, 19, ve 21’inci  maddelerine Kurulumuzca öngörülen şekilde, 18’inci maddenin esas  sözleşmeden çıkartılmaması şeklinde, diğer maddelere ise Şirket’in  talebi doğrultusunda Kurulumuzca uygun görüş verilmiştir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar