Tat Gıda hissesinde 'SEK' düşüşü

Tat Gıda payları, SEK'in 240 milyon TL ile satılması sonrasında işlem gününe düşüşle başladı. Şirket payları güne yüzde 1,95 kayıpla 12,090 TL düzeyinden başlarken şu dakikalarda kayıplar yüzde 4'ü geçti ve 11,85'den alıcı buluyor.

Abone ol
Abone ol

Tat Gıda, CLA Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. (Alıcı) ve Çallı Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Garantör) ile Şirketin süt ve süt ürünleri iş kolundaki varlıklarının devredilmesine ilişkin bir varlık satış sözleşmesi imzaladı.

KAP açıklamasına göre, Sözleşme uyarıca pazarlık usulü ile belirlenen toplam satış bedeli KDV hariç 240.000.000 TL olup, bu tutarın 105.000.000 TL'si Gayrimenkullerin Bedeli, 51.756.727 TL'si Kapanışta devre konu olabilecek tüm stoklar için 30 Eylül 2020 verileri dikkate alınarak öngörülen Tahmini Stoklar Değeri ve bakiye 83.243.273 TL ise diğer devre konu varlıkların satış bedeli olarak belirlenmiştir. Söz konusu Tahmini Stok Değeri'nin yaklaşık 20 milyon TL'lık kısmını oluşturan mamul niteliğindeki stokların Alıcı'ya veya doğrudan üçüncü şahıslara devri konusu Kapanış aşamasında kesinleşecek olup satış bedeli, Alıcı'ya devredilecek tüm stokların Kapanış tarihindeki fiili değeri ile yukarıda belirtilen Tahmini Stok
Değeri arasındaki farka göre düzeltmeye tabi olacaktır.

Ayrıca, Kapanışta Alıcı tarafından devralınacak çalışanların, o tarihe kadar hak edilmiş kıdem tazminatı vb. yükümlülükleri toplam satış bedelinden düşülecek.

Şirket payları güne %1,95 kayıpla 12,090 TL düzeyinden başladı. Sonrasında hisse de satış devam etti ve kayıplar yüzde 4'ü aştı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar