'TAV hisseleri adil değerinde değil'

Bloomberg yayınına katılan TAV Havalimanları Holding CFO’su Burcu Geriş, "Hisseler ucuz ve büyüme potansiyelimiz çok yüksek” dedi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

TAV Havalimanları Holding CFO’su Burcu Geriş, “TAV Havalimanları hisselerinin Türk lirasındaki değer kaybından etkilenmemesi gerekiyordu. Çok daha iyi performans göstermeleri gerekirdi. Hisseler ucuz ve büyüme potansiyelimiz çok yüksek” dedi.

Salı günü Bloomberg TV yayınına katılan Geriş, şirketin gelirlerinin Döviz cinsinden olduğuna ve Türk lirasındaki düşüşten etkilenmediğini belirtti.

TAV’ın gelirlerinin üçte birinin Almatı havalimanından geldiğini belirten Geriş, “Almatı ve Antalya havalimanı yatırımlarından sonraki iki yıl içerisinde TAV’ın borçlarının FAVÖK’e oranı biraz daha yükselecek; ama 2025’ten itibaren normalleşecek” dedi.

Geriş, Karadağ ve Nijerya havalimanları üzerinde çalıştıklarını da ifade etti.

Kaynak: Bloomberg

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar