TEB Yatırım, Smartiks için tavsiyesini 'AL'dan 'TUT'a indirdi, hedef fiyat 4.49 TL

TEB Yatırım, Smartiks için tavsiyesini 'AL'dan 'TUT'a indirdi ve hedef fiyatın 4,49 TL seviyesinde bulunduğunu belirtti. TEB Yatırım ( http://www.tebyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda, Kafein Yazılım için 12,95 TL hedef fiyatını ve 'AL' tavsiyesini ise devam ettirdiklerini ifade etti.

Abone ol
Abone ol

TEB Yatırım, Smartiks için tavsiyesini 'AL'dan 'TUT'a indirdi ve hedef fiyatın 4,49 TL seviyesinde bulunduğunu belirtti. TEB Yatırım ( http://www.tebyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda, Kafein Yazılım için 12,95 TL hedef fiyatını ve 'AL'  tavsiyesini ise devam ettirdiklerini ifade etti.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

"SMART (TUT  HF: 4.49 TL) KFEIN (AL  HF: 12.95TL)
19 Haziran raporumuzdan %82 lira bazlı getiri sonrası SMART'ı ''AL''dan ''TUT''a indiriyoruz KFEIN sektörde öne çıkardığımız hissedir. 3. Çeyrek sonuçları beklentilere paralel gelse de 7 Kasım'da sonuçların açıklanmasından sonra hisse %65 değer kazandı. Bu süreçte BIST100 sadece %2 değer kazandı. Hissenin 19 Haziran'daki raporumuzdan bu yana %82 getiri sağladığı göz önünde bulundurursak ve hisse fiyatının hedef fiyatımızın üstüne çıktığı düşünülürse, SMART için ''AL'' olan tavsiyemizi ''TUT''a indiriyoruz. Dolar bazında %77 getiriyle küresel bazda 2019 senesinin en iyi varlık sınıfı olan BIST bilişim endeksi (''XBLSM'') içinde KFEIN  hissesini öne çıkarırken ''AL''önerimizi 12.95TL ile devam ettiriyoruz. KFEIN 2019 senesinde %37 dolar bazlı getiri ile XBLSM'den %40 negatif ayrışmaktadır."
 

 

SMART SMARTIKS YAZILIM A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 8.07
Satış 8.08
Değişim -0.02%
Son Değer 8.07
En yüksek 8.17
En düşük 8.03
Haftalık Değişim 3.4615%
Aylık Değişim 8.6137%
Yıllık Değişim -17.737%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar