Tekfen İnşaat Katar'daki ihaleyi kazandı

Tekfen Holding'den KAP'a yapılan açıklamada, bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat'ın Katar'da North Field East Onshore projesi EPC-1 paketine ait Common Offsites 2 genel işlerini üstlenmek üzere ihale kazandığını bildirdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Konuyla ilgili KAP'a yapılan açıklama şöyle:

'Bağlı ortaklıklarımızdan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Chiyoda Technip Adi Ortaklığı (CTJV) idaresinden Katar'da North Field East Onshore projesi EPC-1 paketine ait Common Offsites 2 genel işlerini üstlenmek üzere ihaleyi kazandığı bildirimini almıştır.

İşin planlanan tamamlanma süresi 53 aydır. 400 milyon Amerikan Dolarının üzerinde olması beklenen projenin kesin toplam bedeli, ilgili sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte 10 Şubat 2022 tarihine kadar açıklanacaktır.'

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar