THY ve Pegasus’un İran ve Irak uçuşları yeniden başlıyor

İran’ın Irak’taki ABD üssüne saldırısı ve başkent Tarhan’da düşen Ukrayna uçağının ardından Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus İran ve Irak’a olan uçuşlarına ara vermişti. Pegasus ve THY’nin yeniden uçuşlara başlayacağı öğrenildi.

Abone ol
Abone ol

THY'nin İran ve Irak uçuşları yeniden başlıyor. Haber Global'in haberine göre, Türk Hava Yolları, dün güvenlik gerekçesiyle geçici olarak durdurduğu İran ve Irak uçuşlarına bu akşam itibariyle başlıyor.

Dün alınan karar doğrultusunda 24 saatliğine iki ülkeye yaptığı seferleri askıya alan Türk Hava Yolları (THY), ayrıca İran ve Irak hava sahası rotasını geçici süre kullanmamıştı.

THY, bugün aldığı karar ile birlikte iki ülkenin hava sahasını kullanmaya da başlayacak.

Öte yandan Foreks’in haberine göre Pegasus Hava Yolları Saat 21.05 itibarıyla ve Irak uçuşlarına yeniden başlayacaklarını açıkladı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar