TOFAŞ hisse yorumu ve teknik analizi

İş Yatırım, TOFAŞ hedef fiyatını 25,0 TL'den 32,0 TL'ye,  tavsiyesini 'TUT'tan 'AL'a yükseltti. Raporda ‘2021’de Tofaş’ın FAVÖK ve Net Kar rakamlarında  sırasıyla %35 ve %40 büyüme hesaplıyoruz. İtalya’daki potansiyel hurda  teşviği programı değerlememiz için yukarı risk unsurudur’ denildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Değerlendirmede şöyle denildi:

"TOASO’yu en çok önerilenler listemize ekliyoruz. TOASO için hedef  fiyatımı yurtiçi otomotiv pazarı beklentilerimizdeki yukarı yönlü  revizyon, yurtdışı benzer şirket çarpanlarındaki güncelleme ve İNA  değerlememizi 3 ay ileri taşımanın olumlu etkisi ile hisse başına 25.0 TL’den 32.0TL’ye yükseltiyoruz. Dikkat çekici getiri potansiyeli  nedeniyle TOASO’daki TUT tavsiyemizi AL’a yükseltiyoruz.

2020/2021 yurtiçi hafif araç pazar beklentilerimizi önceki 385 bin / 540 bin  adetten düşük faiz oranları, pandeminin neden olduğu e-ticaretteki  artış ve toplu taşımadan kişisel araç kullanımına olan kayma  nedeniyle 620 bin/745 bin adete yükseltiyoruz. Hem binek araç, hem hafif ticari araç üreticisi olan Tofaş’ın yurtiçi pazardaki güçlü  canlanmadan en fazla olumlu etkilenecek oyuncu olduğunu düşünüyoruz.

Pandemi nedeniyle zayıf ihracat hacimlerine rağmen, ihracat  anlaşmalarında al veya öde kontratları üzerinde olumlu katkı  sağlayacaktır. 2Ç20’de kısa dönem çalışma ödeneği ve al veya öde ödemelerinin yüksek katkısının operasyonel marjlara ciddi katkı yapması bekliyoruz. 4Ç20’de piyasa sunuşu planlanan makyajlı Agea  binek araç ailesinin 4Ç20 ve 2021’de ihracat adetlerini olumlu  etkilemesi bekleniyor.

2021’de Tofaş’ın FAVÖK ve Net Kar rakamlarında  sırasıyla %35 ve %40 büyüme hesaplıyoruz. İtalya’daki potansiyel hurda  teşviği programı değerlememiz için yukarı risk unsurudur. Hisse 2021T Firma Değ./FAVÖK ve 6.3x F/K çarpanları ile 7.1x ve 9.8x global benzer  şirket çarpan medyanına kıyasla iskontolu işlem görmektedir. "

TOASO TOFAS TURK OTOMOBIL FABRIKASI A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 0
Satış 0
Değişim -0.48%
Son Değer 30.32
En yüksek 30.74
En düşük 30.2
Haftalık Değişim -1.5584%
Aylık Değişim 2.6404%
Yıllık Değişim -1.9087%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar