Trabzonspor hisselerine ‘UEFA’ tabanı: Hissede sert düşüş

UEFA, finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesi ile Trabzonspor’u Avrupa kupalarından 1 yıl men etti. Alınan karar sonrası TSPOR hissesi yüzde 10 kayıpla 4,98 lirayla taban oldu. Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise, bu kararın CAS’tan döneceğine olan  inançlarının tam olduğunu dile getirdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

UEFA, finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesi ile Trabzonspor’u Avrupa kupalarından 1 yıl men etti. UEFA'dan yapılan açıklamada 'Eğer kulüp, 2019 yılı mali raporlarında gerekli şartları gerçekleştirebilseydi, ceza verilmeyecekti' denildi.

HİSSE TABAN OLDU

UEFA’nın aldığı karar kulüp hisse fiyatlarına da olumsuz yansıdı. Dün kapanışta 5,53 liradan kapanış yapan TSPOR hissesi şu dakikalarda taban fiyatı olan 4,98 liradan işlem görüyor.

‘CAS’TAN DÖNECEĞİNE İNANIYORUZ’

Öte yandan Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA Üstü Kurulu tarafından verilen bir yıl men cezasının, yanlış değerlendirme sonucu  ortaya çıktığını belirterek, bu kararın CAS’tan döneceğine olan  inançlarının tam olduğunu söyledi.

TSPOR TRABZONSPOR SPORTIF YATIRIM VE FUTBOL ISLETMECILIGI TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 3.22
Satış 3.23
Değişim 0.16%
Son Değer 3.22
En yüksek 3.36
En düşük 3.04
Haftalık Değişim 8.4175%
Aylık Değişim 22.9007%
Yıllık Değişim 31.9672%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar