TUCLK hissesinde bir kişiye işlem yasağı geldi

TUCLK.E payı piyasası işlemleriyle ilgili bir kişiye 6 ay süreyle  "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten  Emir İletilmesinin Kısıtlanması gibi önleyici tedbirler uygulanacağı bildirildi.

Abone ol
Abone ol

TUCLK.E payı piyasası işlemleriyle ilgili bir kişiye 6 ay süreyle önleyici tedbirleri uygulanacak.

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri  Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Tuğçelik Alüminyum ve Metal  Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUCLK.E) pay piyasasında Yönerge'nin  6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcı hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 17/09/2020 tarihinden itibaren 6 ay süreyle  "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten  Emir İletilmesinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

Yatırımcı Adı ve Soyadı MKK Sicil Numarası
Berker AKIN 12587148
Tedbirin uygulanacağı son tarih 16/03/2021'dir."

TUCLK TUGCELIK ALUMINYUM VE METAL MAMULLERI SANAYI VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 5.87
Satış 5.89
Değişim -0.09%
Son Değer 5.87
En yüksek 6.03
En düşük 5.81
Haftalık Değişim -0.5084%
Aylık Değişim -2.0033%
Yıllık Değişim 48.6075%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar