Türk bankaları için hedef fiyatlarını düşürdü

BDDK'nın bankaların uyguladıkları harç ve ücretleri düşürme yönünde aldığı kararların Türk bankalarının ücret, harç gelirlerine etkisini değerlendiren Deniz Yatırım, takip ettiği bankalar için kar tahminlerini ortalama yüzde 8, hedef fiyatlarını da yüzde 4-7 aralığında düşürdü.

Abone ol
Abone ol

Deniz Yatırım, Türk bankaları için hedef fiyatlarını yüzde 4-7 oranında düşürdü.

Akbank için hedef fiyatını 'AL' tavsiyesi ile 11,08 TL'den 10,67 TL'ye, Garanti Bankası için hedefi fiyatını 'TUT' tavsiyesi  ile 14,13 TL'den 13,14 TL'ye indirdi.

Halkbank için hedefi fiyatını 'TUT' tavsiyesi ile 7,96 TL, İş Bankası C için hedef fiyatını 'AL' tavsiyesi ile 10,60 TL, Vakıfbank için hedef  fiyatını 'AL' tavsiyesi ile 8,24 TL, YKB için hedefi fiyatını 'TUT'  tavsiyesi ile 3,31 TL, TSKB için hedef fiyatını 'AL' tavsiyesi ile 2,00 TL olarak belirledi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar