Türk hisselerinde hedefini değiştirdi

Citigroup, Türk hisseleriyle ilgili tavsiyesini, ülkedeki makroekonomik politika gidişatındaki belirsizlikler sebebiyle, ağırlık artırdan endekse paralel olarak güncelledi.

Abone ol
Abone ol

Citigroup, Türk hisseleriyle ilgili tavsiyesini ağırlık artırdan endekse paralel olarak revize etti
Geçen hafta Türk banka tahvili alabileceğini belirten Citi, sanayi hisselerinde de kısa vadede değer gördüğünü söyledi.

Citi, tahvil piyasalarındaki satışların ardından, geçen hafta Türk bankalarının tahvillerini alabileceğini açıklamıştı.

Türk bankalarının ihraç ettiği menkul kıymetlerden Ocak sonunda çıkan Citi, yüksek miktardaki geri ödenmeyen kredilerin bankacılık sistemini etkisi altına alma riskine karşın bankaların sermaye yeterlilik oranlarının yüksek olduğunu ve sektörün tam anlamıyla bir ödemeler dengesi krizi yaşanması dışındaki ihtimallerle başa çıkabileceğini belirtmişti.

Kaynak: BloombergHT

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar