Türk Traktör TTRAK hisse yorumu ve teknik analizi

İş Yatırım, Türk Traktör hedef fiyatını 61,30 TL'den 82,15 TL’ye yükseltirken, tavsiyesini 'TUT'tan 'AL'a revize etti. Raporda, yurtdışı benzer şirketlerine kıyasla şirketin iskontolu işlem gördüğünün altı çizildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Değerlendirmede şöyle denildi:

"Tavsiyemizi AL’a yükseltiyoruz. TTRAK için HF’ımızı iç pazar  traktör tahminimizdeki yukarı yönlü artış, TL risksiz getiri oranı  tahminimizdeki yüzde 0.5 gerileme ve yurtdışı benzer şirket   çarpanlarındaki güncelleme neticesinde önceki hisse başına 61.30TL’den 82.15TL’ye arttırdık.

TTRAK değerlememizde İNA ve yurtdışı benzer  çarpan analizine eşit ağırlık vermekteyiz.

Revize HF %29 getiriye  işaret ettiğinden, hisse için TUT tavsiyemizi AL olarak  değiştiriyoruz. Hisse 2020T 8.2x Firma Değ./FAVÖK ve 15.1x F/K  çarpanlarıyla yurtdışı benzer şirket çarpanlarının medyanı 10.9x ve 25.8x’a kıyasla iskontolu işlem görüyor.

Hissenin 2021T 5.6x Firma Değ./FAVÖK ve 10.6x F/K çarpanları da yurtdışı benzer şirket  çarpanlarının medyanı olan 8.3x ve 14.9x’a göre yaklaşık %30 iskontoya  işaret ediyor."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar