Turkcell ve Telia temettü konusunda anlaştı

Telia ve Turkcell Holding'in diğer hissedarları Turkcell Genel Kurulu öncesinde temettü üzerinde anlaştılar. Genel Kurul toplantısında temettü teklifinin onaylanacağına inandıklarını belirten Telia, Turkcell Holding'in Turkcell İletişim'in  yüzde 51 hissesini elinde tuttuğuna işaret etti.

Abone ol
Abone ol

Telia Company, Turkcell Holding hissedarlarının Turkcell İletişim Hizmetleri Genel Kurulu öncesinde temettü dağıtımı konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Turkcell İletişim'in 31 Ekim'de toplam 1,01 milyon TL temettü  dağıtmasını kararlaştırdıklaını ifade eden Telia Compan, Genel Kurul  toplantısını 12 Eylül Perşembe günü yapılacağını da hatılattı.

Genel Kurul toplantısında temettü teklifinin onaylanacağına inandıklarını belirten Telia, Turkcell Holding'in Turkcell İletişim'in  yüzde 51 hissesini elinde tuttuğuna işaret etti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar