UEFA 6 milyar Euro'luk finansman için düğmeye bastı

UEFA, Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu'nun kurucu ortağı olduğu ve Global Yatırım Holding'in stratejik yatırımcısı olan Centricus ile 6  milyar Euro'luk finansman paketi için görüşüyor.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Global Yatırım Holding'in yüzde 31,2 hissesi bulunan Centricus'un Kurucu Ortağı
Dalınç Arıburnu, Holding Yönetim Kurulu'nda yer alıyor.

Avrupa'nın en büyük kulüplerinin UEFA Şampiyonlar Ligi'ne alternatif  olarak Süper Lig kurması UEFA'yı finansal adımlar atmaya yöneltti.

Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu'nun kurucu ortağı olduğu ve Global Yatırım Holding'in stratejik yatırımcısı olan Centricus Asset Management ile 6 milyar Euro büyüklüğünde bir finansman paketi için  görüşmeler yürüten UEFA, bu yolla ABD'li yatırım bankası JPMorgan'ın  desteklediği 12 kulüplü Süper Lig'e karşı hedefliyor.

Centricus, Global Yatırım Holding'te yüzde 31,2'lik hisse ile  stratejik yatırımcı olurken, kurucu ortağı Dalınç Arıburnu yönetim  kurulunda yer alıyor. Centricus'un aralarında Katar Kraliyet Ailesi ve Japon Softbank'ın da olduğu küresel yatırımcıları bulunuyor.

Arıburnu, Ekim 2016'da Softbank adına finans tarihinde tek seferde toplanan en  büyük kaynak 100 milyar dolar ile Vision Fund'un kurulmasını  gerçekleştirdi.

Kaynak: Foreks

Kategoriler Ekonomi
Yorumlar