Ulusoy Un'dan Tekkeköy tesisi ile ilgili açıklama

Ulusoy Un (ULUUN), kaynaklarını verimli kullanmak adına Samsun/Tekkeköy’deki 500 ton/gün kapasiteli 35 yıllık tesisindeki üretimi durdurarak, üretime daha verimli şekilde Samsun Gıda OSB’de bulunan 2.088 ton/gün kapasiteli, Türkiye’nin en büyük ve en teknolojik un fabrikasında devam etme kararı aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Ulusoy Un, kaynaklarını verimli kullanmak adına Samsun/Tekkeköy’deki 500 ton/gün kapasiteli 35 yıllık tesisindeki üretimi durdurarak, üretime daha verimli şekilde Samsun Gıda OSB’de bulunan 2.088 ton/gün kapasiteli, Türkiye’nin en büyük ve en teknolojik un fabrikasında devam etme kararı aldı.

Konu ile ilgili KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimizin un üretimi faaliyetlerinde 35 yıldır kullanılmakta olan ve Samsun/Tekkeköy'de bulunan 500 ton/gün kapasiteli eski fabrikasında gerçekleştirilen üretimin, üretim teknolojisinin daha yeni ve görece daha düşük maliyetli olması nedeniyle diğer tesislerimize kaydırılmasına, şirket aktiflerinde yer alan maddi duran varlıkların daha verimli kullanılmasına, söz konusu tesisteki depolama kapasitesinin şirket faaliyetlerinde kullanılmaya devam edilmesine ve söz konusu gayurimenkul ile tesisteki üretim makinelerinin satışı için gerekli çalışmalara başlandığına dair Yönetim Kurulu'muzun kararını 16.06.2022 tarihinde; devre dışı bırakılan söz konusu fabrikanın artan talebin karşılanması amacıyla ikinci bir planlama değişikliğine kadar tekrar faaliyete alındığına dair  Yönetim Kurulu'muzun kararını da 10.10.2022 tarihlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yaptığımız açıklamalarla paylaşmıştık.

Ulusoy Un 50. Yıl ve Hatay üretim tesislerimiz ile Söke Un Ankara üretim tesisimizde gerçekleştirilen kapasite artışları sonucunda Ulusoy ve Söke Un üretim tesislerimizdeki toplam un üretim kapasitesinin 4.415 ton/gün seviyesine çıkarılması nedeniyle 04.06.2024 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla; Samsun/Tekkeöy'de bulunan söz konusu fabrikada üretimin tamamen durdurularak tesis söküm işlemlerine başlanmasına ve tesisin bulunduğu gayrimekullerin gerek ticari alan, gerekse konut amaçlı kullanımı açısından uygun hale gelmesi nedeniyle gayrimenkul olarak değerlendirilmesi hususunda şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Dr. Eren Günhan Ulusoy'a yetki verilmesine karar verilmiştir."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar