Varlık Fonu 1,25 milyar euro borçlandı

Türkiye Varlık Fonu (TVF), 2019'da aldığı ve vadesi dolan 1 milyar euroluk sendikasyon kredisini, 1 milyar 250 milyon euro olarak yeniledi. İşleme 11 ülkeden 14 banka katıldı.

Abone ol
Abone ol

Türkiye Varlık Fonu (TVF) 2019 yılında aldığı 1 milyar euroluk sendikasyon kredisini 1,25 milyar euro olarak yeniledi. İşleme 11 ülkeden 14 banka katıldı.

Mart 2019’da kullanılan 1 milyar euorluk sendikasyon kredisinin yenilendiği ve 4 yeni bankanın da katıldığı anlaşmada, iki yıl vadeli  kredinin yıllık maliyeti 2019 yılında oluşan maliyetin 25 baz puan altında kalarak Euribor+ %2,25 olarak gerçekleşti. 

ICBC ve Citibank’ın eş koordinatörlüğünde gerçekleşen ve 1,4  milyar euro talep alınan işlemde, ICBC lider talep toplayıcı, Citibank  talep toplayıcı ve dokümantasyon temsilcisi, HSBC ise kredi temsilcisi olarak görev aldı.

Sendikasyon kredisine Arab Banking Corporation, Emirates NBD, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, J.P. Morgan, Qatar National Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation yetkilendirilmiş lider düzenleyici olarak Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Bank of America, Barclays ve Société Générale de lider düzenleyici seviyesinde katıldı.

Kategoriler Ekonomi
Yorumlar