VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

Ağustos vadeli endeks kontratı, yaklaşık yüzde 0,38 azalarak 119.325 puana geriledi . Analistler, bugün veri gündeminin yoğun olduğuna işaret ederek, küresel çapta açıklanacak PMI verilerinin yanı sıra ABD'de işsizlik başvuruları ve Avrupa'da Tüketici Güven Endeksi'nin açıklanacağını söyledi.

Abone ol
Abone ol

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ağustos vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, açılışta yaklaşık yüzde 0,38 azalarak 119.325 puana geriledi.

Ağustos vadeli endeks kontratı, açılışta en düşük 119.300 puanı görmesinin ardından önceki kapanışın 450 puan altında 119.325 seviyesinde işlem görüyor.

Dün analistlerin destek olarak nitelendirdiği 120.000 puanın altına inen endeks kontratı, günü yüzde 0,40 azalışla 119.775 puandan tamamlamıştı.

Analistler, bugün veri gündeminin yoğun olduğuna işaret ederek, küresel çapta açıklanacak PMI verilerinin yanı sıra ABD'de işsizlik başvuruları ve Avrupa'da Tüketici Güven Endeksi'nin açıklanacağını söyledi.

Yurt içinde ise uluslararası yatırım pozisyonu,Tüketici Güven Endeksi, haftalık para ve banka istatistiklerinin izleneceğini belirten analistler, teknik açıdan endeks kontratında 119.000 puanın destek, 122.500 puanın ise direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar