Yabancı 46,3 milyon dolarlık hisse senedi aldı

Yurt dışında yerleşik kişiler, 8 Mart haftasında net 46,3 milyon dolarlık hisse senedi alırken, 112,6 milyon dolarlık DİBS ve 12,3 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri sattı

Yabancı 46,3 milyon dolarlık hisse senedi aldı

Yurt dışında yerleşik kişiler, 8 Mart haftasında 46,3 milyon dolarlık hisse senedi aldı.


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından haftalık menkul kıymet istatistikleri açıklandı.


Buna göre, yurt dışında yerleşik kişiler, 8 Mart haftasında net 46,3 milyon dolarlık hisse senedi aldı, 112,6 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ve 12,3 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) sattı.


Yurt dışında yerleşik kişilerin bir önceki hafta 34 milyar 683,9 milyon dolar olan hisse senedi stoku, söz konusu haftada 33 milyar 388,5 milyon dolara geriledi.


Geçen hafta yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku, 18 milyar 94,7 milyon dolardan 17 milyar 318,6 milyon dolara düştü.


Söz konusu dönemde yurt dışı yerleşik kişilerin ŞBS stokları ise 12,3 milyon dolarlık satışla 501,1 dolardan 488,8 milyon dolara geriledi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar