Yabancı 51,6 milyon dolarlık hisse sattı

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden  arındırılmış verilerle 8 Ekim haftasında 51,6 milyon dolar hisse senetleri satımı yaptılar.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 8 Ekim haftasında 51,6 milyon dolar hisse senetleri satımı yaptılar.

Merkez Bankası tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) alımları 10,6 milyon dolar olurken, DİBS (Ters Repo) alımı olmadı.

Yurt dışında yerleşiklerın DİBS (Teminat) alımları ve DİBS (Ödünç) alımının olmadığı haftada, şirket borçlanma senetleri satımları 14 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 2 milyar 352,2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 6 milyar 240 milyon dolar DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 615,9 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 371 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 232,9 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Kaynak: Foreks

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar