Yabancı geçen hafta ne kadar hisse sattı?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri yayımlandı. Yurt dışında yerleşik kişiler, 21 Ağustos haftasında 85,9 milyon dolarlık hisse senedi sattı.

Abone ol
Abone ol

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre yurt dışında yerleşik kişiler, 21 Ağustos haftasında 85,9 milyon dolarlık hisse senedi sattı.

Buna göre, yurt dışında yerleşik kişiler, 21 Ağustos haftasında net 85,9 milyon dolarlık hisse senedi satarken, 71,3 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi ve 5,6 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) aldı.

Yurt dışında yerleşik kişilerin 14 Ağustos itibarıyla 20 milyar 897,1 milyon dolar olan hisse senedi stoku, geçen hafta 21 milyar 541,6 milyon dolara yükseldi.

Geçen hafta yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku, 5 milyar 599,1 milyon dolardan 5 milyar 658,3 milyon dolara çıktı.

Söz konusu dönemde yurt dışı yerleşik kişilerin ŞBS stokları ise 5,6 milyon dolarlık alışla 254,1 milyon dolardan 259,7 milyon dolara yükseldi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar