Yabancı, temmuzda işlem rekoru kırdı; 893 milyon dolar net satış

Pay piyasasında temmuzda yabancı yatırımcı işlemleri rekor kırarken, net 892,7 milyon dolar satış gerçekleşti. Yabancıların toplam işlem hacmi 39 milyar 95,9 milyon dolar ile tarihi zirvesini gördü.

Abone ol
Abone ol

Borsa İstanbul Pay Piyasasında, temmuz ayında yabancı yatırımcılar net satış tarafında olurken, yabancıların toplam işlem hacmi tarihi zirvesine ulaştı.

Borsa İstanbul, yabancı banka/aracı kurum veya şahıs nam ve hesabına gerçekleştirilen işlemleri açıkladı. Buna göre, yabancılar 19 milyar 101,6 milyon dolar tutarında alım yaparken, 19 milyar 994,3 milyon dolar tutarında satış gerçekleştirdi. Böylece yabancıların net satışları 892,7 milyon dolar oldu.

Yabancıların toplam işlem hacmi 39 milyar 95,9 milyon dolar ile tarihi zirvesini gördü.

Yılın ilk 7 aylık döneminde yabancıların alım işlemleri 95,5 milyar dolar, satış işlemleri 100,7 milyar dolar olurken, net satım miktarı 5,09 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar